Przedszkole SPEKTRUM

Stworzyliśmy nasza Placówkę specjalnie, aby pomagać w rozwoju dzieci z autyzmem. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z plakatem rekrutacyjnym oraz informacją na temat naszej placówki.

Dzień w SPEKTRUM dla naszych Przedszkolaków to intensywny dzień pracy. Edukację przedszkolną wplatamy w bogaty program rehabilitacyjny. Nie jesteśmy zorientowani na jednej metodzie terapeutycznej. Nasze oddziaływania dostosowujemy do naszych maluszków. Z doświadczenia wiemy, że musimy podchodzić elastycznie do każdego dziecka ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi.

Prowadzimy liczne terapie indywidualne, lecz gdy tylko to możliwe stwarzamy warunki do pracy grupowej, integracyjnej. Wiemy jak ważne jest odpowiednie żywienie naszych dzieci, dlatego posiłki w przedszkolu są zdrowe i bezpieczne.

A w międzyczasie nie zapominamy oczywiście także o zabawie na świeżym powietrzu, korzystając z placu zabaw i sprzętów rehabilitacyjnych na dworze.

Celem edukacji w SPEKTRUM jest przygotowanie do integracji z rówieśnikami!

 

UWAGA! OBECNIE PROWADZIMY REKRUTACJĘ DO PLACÓWKI W Wirach POZNANIU !

Informacje o placówce

Niepubliczny Punkt Przedszkolny SPEKTRUM w Poznaniu dla naszych maluszków z autyzmem

Oferujemy zindywidualizowane, niedyrektywne metody pracy z naszymi przedszkolakami. Chcemy by nasze miejsce terapii i edukacji było cichym, ciepłym, dyskretnym i spokojnym zakątkiem dla każdego naszego podopiecznego.

Dążymy do tego, by nasza Placówka była miejscem, w którym wsparcie uzyskują całe rodziny, a problemy rozwojowe Dziecka rozwiązywane były w specjalistycznych zespołach terapeutycznych. Stawiamy na wysoko wykwalifikowany zespół!

Regularnie oceniamy postępy rozwojowe naszych dzieci. Chcemy z rodzicami planować wspólne oddziaływania, połączyć siły, współpracować.

Jesteśmy jedyną placówką dążącą do realizacji tzw. MODELOWEGO SYSTEMU WSPARCIA dla osób z autyzmem! Łączymy obszary edukacyjne, ze wsparciem medycznym; diagnostycznym, żywieniowym etc.

Rehabilitację dzieci prowadzimy 12 miesięcy w roku!

 

 SPEKTRUM jest niezwykłym miejscem dla naszych dzieci, przygotowując je do edukacji w grupach integracyjnych.

Nie osiągalibyśmy tego bez wyjątkowej kadry specjalistów. Wiemy jak ważne jest wykształcenie, doświadczenie, ale i też takie cechy osobowościowe naszych terapeutów, które sprawią by każdy przedszkolak czuł się u nas niemal jak w domu. To jest naszym nadrzędnym celem- dać dziecku kompetentne, bezpieczne, pełne zrozumienia i serca otoczenie.

Do współpracy wybieramy zawsze osoby nieprzypadkowe. Każdy nasz terapeuta nauczyciel przechodzi liczne szkolenia. Regularnie podnosimy jakość pracy, cały czas dbamy o dobrą atmosferę. W naszym gronie oprócz nauczycieli wychowania przedszkolnego znajdujemy psychologów, fizjoterapeutów, terapeutów przeróżnych metod, ale także i dietetyków, czy lekarzy. To właśnie odpowiednie połączenie oddziaływań wszystkich członków naszego zespołu sprawia, że możemy cieszyć się z postępów rozwojowych naszych dzieci.